Επιμόρφωση Γονέων 39ο Δημοτικό Σχολείο- 44ο Δημοτικό Σχολείο

Στο πλαίσιο της υποστήριξης, επιμορφωτικής και συμβουλευτικής των γονέων-κηδεμόνων για διάφορα ζητήματα που άπτονται της ακαδημαϊκής και κοινωνικο-συναισθηματικής ανάπτυξης των μαθητών/τριών, το Σχολείο μας σε συνεργασία με το όμορο 44ο Δημοτικό Σχολείο διοργάνωσε την 1η Απριλίου και ώρα 17:30-19:30 επιμορφωτική συνάντηση με θέμα: «Όρια, κανόνες, οδηγίες και συμβουλευτική στο σχολείο και στην οικογένεια». Η Συνάντηση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας. Βασικές ομιλήτριες ήταν η κ. Σαμαρτζή Κυριακή, Υποψήφια Διδάκτωρ Ψυχολογίας και η κ. Παπαευθυμίου Αναστασία, Κοινωνική Λειτουργός. Μετά τις εισηγήσεις ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση με τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς των δύο σχολείων!