Γιορτή Λήξης- Ευχές για «καλό καλοκαίρι»

Το κεντρικό θέμα της Γιορτής Λήξης του Σχολείου μας, που πραγματοποιήθηκε με τη συμμετοχή όλων των τάξεων, ήταν η αξία της Ευθύνης.
 «Αγάπησε την ευθύνη σου… άλλαξε τον κόσμο σου!» Με αυτό το σύνθημα το σχολείο μας συμμετείχε και στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα be active για τον εορτασμό της ευρωπαϊκής εβδομάδας αθλητισμού στο ξεκίνημα της σχολικής χρονιάς. Οι μαθητές κάθε τάξης μετέδωσαν με μουσικοκινητικό τρόπο, ένα από τα πολλά νοήματα που οι ίδιοι κατέκτησαν συμμετέχοντας σε Εργαστήρια δεξιοτήτων και εθνικά προγράμματα (αγωγής υγείας, περιβαλλοντικά, πολιτιστικά) και ευρωπαϊκά κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους. Η Γιορτή περιλάμβανε εκθέσεις με δημιουργίες των παιδιών, καθώς και τον αποχαιρετισμό της ΣΤ΄ τάξης από τους εκπαιδευτικούς και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων. Οι μικροί μαθητές με τους δασκάλους τους μας έδειξαν πώς μπορούν να συνδυαστούν με εξαιρετικό τρόπο σπουδαία παιδαγωγικά μηνύματα και διασκέδαση.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχεται καλό καλοκαίρι!!