Με αφορμή τον εορτασμό της Ημέρας της Ευρώπης

Με την ευκαιρία του εορτασμού της Ημέρας της Ευρώπης στις 9 Μαΐου,το
νεοσύστατο Κέντρο Ευρωπαϊκής Τεκμηρίωσης της Βιβλιοθήκης του ΕΑΠ, ανέδειξε τη σημασία της συγκεκριμένης μέρας ως δίκτυο πληροφόρησης και ενημέρωσης του κοινού σε ζητήματα που άπτονται της ευρωπαϊκής πληροφόρησης.
Συγκεκριμένα η Προϊσταμένη του Τμήματος βιβλιοθήκης του ΕΑΠ, κα. Παναγιώτα Παπανικολάου, επισκέφτηκε το σχολείο μας και διένειμε παιχνίδια και βιβλία δραστηριοτήτων, τα οποία θα βοηθήσουν τους μαθητές/τριες να ανακαλύψουν την Ευρωπαϊκή Ένωση με διασκεδαστικό τρόπο.

Η διεύθυνση και το προσωπικό του σχολείου αισθάνεται την υποχρέωση να
ευχαριστήσει το Τμήμα βιβλιοθήκης του ΕΑΠ και ιδιαίτερα την Προϊσταμένη του τμήματος κα Παπανικολάου Παναγιώτα και τον κον Ηλία Γκοτσόπουλο, Διευθυντή Διοικ. Υπηρεσιών του ΕΑΠ, για την πρωτοβουλία της ενημερωτικής δράσης και της συμβολής τους στη διάχυση του υλικού και των υπηρεσιών της για την προώθηση της γνώσης και της πληροφορίας, όχι μόνο στην ακαδημαϊκή κοινότητα αλλά και στην ευρύτερη κοινωνία.