Σεπ 05

Χαιρετισμός νέας Διευθύντριας – Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Με χαρά και αισιοδοξία υποδέχομαι τη νέα σχολική χρονιά ως νέα διευθύντρια του σχολείου μας. Θέλω να σας απευθύνω ένα θερμό καλωσόρισμα και να σας ευχαριστήσω για την εμπιστοσύνη που μας δείχνετε.
Είμαι πεπεισμένη ότι η επιτυχία της εκπαίδευσης των παιδιών μας εξαρτάται από τη συνεργασία μεταξύ των γονέων και του Σχολείου. Σας προσκαλώ λοιπόν, να συμμετέχετε ενεργά στην εκπαιδευτική πορεία των παιδιών μας. Η επικοινωνία με τους εκπαιδευτικούς και η συμμετοχή στις δραστηριότητες του Σχολείου είναι καθοριστικής σημασίας για την επίτευξη των εκπαιδευτικών στόχων.
Να είστε βέβαιοι ότι η θετική συμβολή σας συντελεί ουσιαστικά στην επιτυχημένη εκπαιδευτική πορεία των παιδιών.
Μια καινούρια σχολική χρονιά ξεκινάει και στο Σχολείο μας θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός και η υποδοχή των μαθητών της Α΄τάξης, τη Δευτέρα 11/09/2023 και ώρα 9:00 πμ. Μετά το πέρας του Αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το Σχολείο.
Σας ευχαριστώ και σας καλωσορίζω θερμά στη νέα σχολική χρονιά!

Παναγιώτα Παπανικολάου