Στα πλαίσια του μαθήματος της μελέτης του περιβάλλοντος και ενώ είχαμε μελετήσει αρκετά τα εκθέματα των μουσείων που αποτελούν δημιουργήματα του πολιτισμού μας και πώς αυτά καταλήγουν στα μουσεία, αποφασίσαμε να επισκεφτούμε το archaeolab και να ακολουθήσουμε ένα πρόγραμμα που μας βοήθησε να ανακαλύψουμε τη διαδικασία της ανασκαφής και να γίνουμε και εμείς οι ίδιοι έστω για μία στιγμή οι μικροί αρχαιολόγοι.
Απρ 27